Skip Navigation

ATENTÁT Operace ANTHROPOID 1941-1942

Eduard Stehlík
ATENTÁT Operace ANTHROPOID 1941-1942
Kniha autorů kpt. Michala Buriana, plk. Aleše Knížka, PhDr. Jiřího Rajlicha a pplk. Eduarda Stehlíka o operaci ANTHROPOID, která představovala atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kniha vyšla v roce 2002 k příležitosti výročí 60. let od uskutečnění atentátu. Publikace vyšla v českém a anglickém jazyce. Kniha je neprodejná, NELZE JI OBJEDNAT !!
0.00 Kč

Brigádní generál Josef Eret

Martin Vaňourek
Brigádní generál Josef Eret
Příběh brigádního generála Josefa Ereta, italského legionáře, velitele pěšího pluku 29 "Plukovníka Josefa Jiřího Švece" v Jindřichově Hradci v roce 1938 a význameného exilového generála, který se nikdy nesměl vrátit do své vlasti.Vydání se spojeno s předáním bojového praporu 44.lehkému motorizovanému praporu v Jindřichově Hradci, kterému 8.května 2011 propůjčil prezident republiky čestný název právě po generálovi Josefu Eretovi. Objednávejte na cermak@bunkry.cz
0.00 Kč

DUM SPIRO SPERO, 601.skupina speciálních sil generála Moravce

Eduard Stehlík
DUM SPIRO SPERO, 601.skupina speciálních sil generála Moravce
Unikántí kniha pplk.PhDr. Eduarda Stehlíka a jeho kolektivu popisující historii výsadkových vojsk od prosince roku 1940, kdy byla poprvé projednávána otázka nasazení československých výsadkářů v okupované zemi. Autor se věnuje výstavbě výsadkového vojska jako celku, a to ve Velké Británii, tak SSSR, počátky po roce 1945, 71.výsadkovému praporu, vznik 22.výsadkové brigády, okupaci v roce 1968 a dále velmi podrobně 601.skupině speciálních sil, její organizaci, insignii, výcviku specialistů, výzbroji až po nsazení v zahraničních misí. Kniha má 304 stran, několik stovek fotografií a to jak historických, tak současných, doplněno životopisy. Kniha je v současné době, včetně okamžitého dotisku vyprodaná a další dotisk se neplánuje.PUBLIKACI NELZE OBJEDNAT.
0.00 Kč

Generál Alois Eliáš

Eduard Stehlík
Generál Alois Eliáš
Publikace složená z příspěvků vědeckého semináře konaného dne 28. března 2006 v Praze z pera devíti autorů. Dr. Petr Hofman, Ústav soudobých dějin, Mgr. Marek Junek, Ph.D., Národní muzeum, PhDr. Jiří Křesťan, CSc., Národní archiv, Mgr. et Mgr. Zdenko Maršálek, Masarykův ústav – Archiv Akademie věd ČR, Dr. Pavel Minařík, CSc., Ministerstvo obrany, PhDr. Jana Pasáková, Pplk. PhDr. Eduard Stehlík, Vojenský historický ústav Praha, PhDr. Jan Uhlíř, PhD., Vojenský historický ústav Praha, Plk. Mgr. Josef Žikeš. Publikace se svým obsahem zabývá osudy generála Aloise Eliáše při příležitosti objevení jeho urny a následného státního pohřbu v roce 2009. Publikaci vydal Úřad vlády České republiky a je neprodejná, NELZE JI OBJEDNAT!
0.00 Kč

Generál Msgre. Jaroslav Janák

Martin Vaňourek
Generál Msgre. Jaroslav Janák
Životní příběh generála duchovní služby Msgre. Jaroslava Janáka jehož autorem je mjr. Mgr. Jiří Ignác Laňka. Autor se zaměřil nejen na jeho vojenské, ale i osudy co by duchovního představitele katolické církve. Je to druhý zveřejněný příběh, po generálu Msgre. Metoději Kubáňovi, který se věnuje poněkud opomíjené složce naší armády, duchovní služby. Publikaci objednávejte na cermak@bunkry.cz
0.00 Kč
Stránky: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |