Skip Navigation

Eduard Stehlík

ATENTÁT Operace ANTHROPOID 1941-1942

Eduard Stehlík
ATENTÁT Operace ANTHROPOID 1941-1942
Kniha autorů kpt. Michala Buriana, plk. Aleše Knížka, PhDr. Jiřího Rajlicha a pplk. Eduarda Stehlíka o operaci ANTHROPOID, která představovala atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kniha vyšla v roce 2002 k příležitosti výročí 60. let od uskutečnění atentátu. Publikace vyšla v českém a anglickém jazyce. Kniha je neprodejná, NELZE JI OBJEDNAT !!
0.00 Kč

DUM SPIRO SPERO, 601.skupina speciálních sil generála Moravce

Eduard Stehlík
DUM SPIRO SPERO, 601.skupina speciálních sil generála Moravce
Unikántí kniha pplk.PhDr. Eduarda Stehlíka a jeho kolektivu popisující historii výsadkových vojsk od prosince roku 1940, kdy byla poprvé projednávána otázka nasazení československých výsadkářů v okupované zemi. Autor se věnuje výstavbě výsadkového vojska jako celku, a to ve Velké Británii, tak SSSR, počátky po roce 1945, 71.výsadkovému praporu, vznik 22.výsadkové brigády, okupaci v roce 1968 a dále velmi podrobně 601.skupině speciálních sil, její organizaci, insignii, výcviku specialistů, výzbroji až po nsazení v zahraničních misí. Kniha má 304 stran, několik stovek fotografií a to jak historických, tak současných, doplněno životopisy. Kniha je v současné době, včetně okamžitého dotisku vyprodaná a další dotisk se neplánuje.PUBLIKACI NELZE OBJEDNAT.
0.00 Kč

Generál Alois Eliáš

Eduard Stehlík
Generál Alois Eliáš
Publikace složená z příspěvků vědeckého semináře konaného dne 28. března 2006 v Praze z pera devíti autorů. Dr. Petr Hofman, Ústav soudobých dějin, Mgr. Marek Junek, Ph.D., Národní muzeum, PhDr. Jiří Křesťan, CSc., Národní archiv, Mgr. et Mgr. Zdenko Maršálek, Masarykův ústav – Archiv Akademie věd ČR, Dr. Pavel Minařík, CSc., Ministerstvo obrany, PhDr. Jana Pasáková, Pplk. PhDr. Eduard Stehlík, Vojenský historický ústav Praha, PhDr. Jan Uhlíř, PhD., Vojenský historický ústav Praha, Plk. Mgr. Josef Žikeš. Publikace se svým obsahem zabývá osudy generála Aloise Eliáše při příležitosti objevení jeho urny a následného státního pohřbu v roce 2009. Publikaci vydal Úřad vlády České republiky a je neprodejná, NELZE JI OBJEDNAT!
0.00 Kč

Hlučínští hraničáři

Eduard Stehlík
Hlučínští hraničáři
Jedná se o nejnovější publikaci z knižní tvorby PhDr. Eduarda Stehlíka. Byla zpracována v souvislosti se slavnostním propůjčením bojového praporu 157. záchrannému praporu, který jej převzal 26. října 2006 na náměstí v Hlučíně. Tato současná jednotka Armády České republiky je dnes umístěna v bývalých kasárnách hraničářského pluku 4. Na šestnácti stránkách, které obsahují z větší části text, je rozmístěno na sedmadvacet dobových snímků, které zachycují jednak systém bývalého československého opevnění, které tento hraničářský pluk 4 obsazoval, ale fotografie dokumentující život a osobnosti této výjimečné pevnostní jednotky. Publikace je neprodejná, NELZE JI OBJEDNAT !!
0.00 Kč

Hraničáři na Dunaji

Eduard Stehlík | Martin Vaňourek
Hraničáři na Dunaji
Již z názvu této publikace je zřejmé, že se ve vzpomínkách na rok 1938 nebudeme věnovat příhraničním horám tehdejší republiky, ale břehu mohutného Dunaje nedaleko Komárna. Své vzpomínky zde zanechali pouze dva muži a právem lze říci, že ti nejpovolanější. Poručík stavební služby Ing. Josef Hofman, který zde asistoval při výstavbě těžkého opevnění a poručík pěchoty Bohumír Oliva, který byl určen velitelem těchto objektů bránící přístup ke Komárnu. Publikace přináší unikátní dobové fotografie tamních pěchotních srubů, které zde již prakticky neexistují a právě díky těmto dvěma důstojníkům se můžeme pomyslně vrátit na břeh Dunaje roku 1938 kde v dnešních místech stojí již jen protipovodňové hráze. Publikace již není k dispozici.
0.00 Kč
Stránky: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |